Şükran Günü vaka artışına sebep olacak

30 Kasım 2020 Pazartesi  12:59

ANKARA(Anayurt)-Bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci, Şükran günü tatilinden endişeli. Dr Fauci CNN'de Birliğin Durumu'na verdiği demeçte,  tatil dönüşü koronavirüs vakalarında ani artışların görülebileceğini ifade etti.

Dr. Anthony Fauci, henüz seyahat etmeyenler için maske takarak ve sosyal açıdan uzaklaşarak virüsü kontrol altına almaya yardımcı olmak için "çok geç olmadığını" ifade etti.

ABD 13 milyondan fazla koronavirüs vakası kaydetti ve 266.000'den fazla insan öldü.

Pazar günü itibarıyla, Kasım ayının vaka sayısı Ekim ayında kaydedilen vaka sayısının iki katına çıktı.

Uzmanların Şükran Günü’nü evde geçirme çağrılarını Amerikalılar dikkate almadı ABD havaalanları Mart ayından bu yana en yoğun dönemini yaşadı.

 Ulaştırma Güvenlik İdaresi istatistiklerine göre, geçen hafta herhangi bir günde 800.000 ila bir milyondan fazla yolcu ABD havaalanı kontrol noktalarından geçti.

Fauci, havaalanlarındaki aşırı yoğunluğun, soğuk havanın etkisini iyice göstermeye başlayacağı aralık ayından itibaren koronavirüs salgınının seyrini şu andaki durumdan daha kötü hale getireceğini söylemişti.

Ulusal Tüketiciler Liginden John Breyault, tüketicilerin, sağlık kaygılarıyla planlarını değiştirmekte ve uçuşlarını iptal etmekte kendilerini rahat hissetmesi gerektiğini kaydetmişti.Sayfa Adresi: http://www.arenagazetesi.com.tr/haber/Sukran-Gunu-vaka-artisina-sebep-olacak/130647