'Palalı Sabri'nin çetesine operasyon

13 Eylül 2021 Pazartesi  16:43

Beyoğlu ve Beşiktaş'ta yabancı uyruklu kadınları fuhuşa zorladıkları iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, yabancı uyruklu bazı kadınların pasaportlarına el konularak çalışmaya mecbur bırakıldığı ve fuhuşa zorlandığı iddiaları üzerine çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalar kapsamında, Sabri Çelebi'nin elebaşılığını yürüttüğü suç örgütü üyelerinin, Beyoğlu ve Beşiktaş'ta iki ayrı gece kulübü, pansiyon, kuaför salonları ve market işlettiği, zorla tutulan kadınların özel araçlarla pansiyonlardan alınarak götürüldükleri gece kulüplerinde turistlerle fuhuş yapmaya zorlandıkları tespit edildi.

Suç örgütü üyelerinin kimlik bilgilerini ve adreslerini belirleyen ekipler, tespit edilen adreslere eş zamanlı düzenledikleri baskınlarda 6 kişiyi gözaltına aldı.

Söz konusu adreslerde zorla tutuldukları belirtilen ve çoğunluğu Fas uyruklu 62 mağdur kadın da muhafaza altına alındı.

ELEBAŞI ''PALALI SABRİ''

Çetenin elebaşının Gezi olayları sırasında göstericilere pala ile saldırdığı için "Palalı Sabri" olarak bilinen Sabri Çelebi olduğu ortaya çıktı.

YURT DIŞINDA

Gezi olayları sırasında, ''kasten yaralama'' suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırılan ''Palalı Sabri''nin yurt dışında olduğu öğrenildi.Sayfa Adresi: http://www.arenagazetesi.com.tr/haber/-Palali-Sabri-nin-cetesine-operasyon/133701