AFSAD sezonu sergilerle açtı

18 Kasım 2021 Perşembe  15:12

A.Cevat UĞRAŞ
ANKARA (Anayurt) -  AFSAD’ın sezon açılışı üye sergisi ve atölyeler sergisi eşliğinde Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezinde yapıldı. Sezon açılışında Doğanay Sevindik’in yürütücülüğünde KovidKolektifi’nin çalışması sonucu hazırlanan seçkide  Koronavirüs Etkisi Altında Yaşam Sergisi, Doğanay Sevindik eğitmenliğinde Sokakta Fotoğraf Atölyesi Sergisi,  Salih Fehmi Katırcıoğlu eğitmenliğinde  Dem Soyut Fotoğraf Sergisi ve Filiz Çarkoğlu Erten eğitmenliğinde İleri Düzey Portre Atölyesi Sergisi  ile üye sergisi Ankaralı sanatseverlerle buluştu.Sezon açılışında konuşan AFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Salih Fehmi Katırcıoğlu, fotoğraf sanatını ileri bir düzeye çıkarmak için çalıştıklarını ifade ederek,  “AFSAD olarak fotoğraf düzeyini daha kabul edilebilir bir düzeye çıkarmak için çırpınıyoruz. Fotoğrafın hemen her alanında faaliyet göstermeye çalışıyoruz. Sergide izlediğiniz fotoğraflarda Kovid  sürecinde arkadaşlarımızın çektiği fotoğraflar  yer alıyor. Bütün arkadaşlarımızı tek tek kutluyorum. Umarım fotoğraflardan zevk alırsınız. Fotoğraf sanatını daha çok benimsersiniz. Katılımınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu. Katırcıoğlu sezon açılış sergisine ev sahipliği yapmalarından dolayı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e de  sanata katkılarından dolayı teşekkür etti.
Sezon açılış sergisi yoğun ilgiyle karşılanırken  fotoğraf tutkunları pandemi nedeniyle bir süre ara verilen sanatsal etkinliklerine katılmanın sevincini yaşadı. Sanatsal sohbetler eşliğinde sergileri gezerken  salgının karamsar havasını sıcak sohbetlerle dağıttılar.Açılışta fotoğraflara, müzik dinletisi ile  Atahan Tepe, Damla Şenses, Mert Bozkurt dans gösterisi ve Makyöz Esin Güler tarafından makyaj gösterisi ve  Noyan Özatik Ney dinletisi eşliğinde sanat şöleni yaşandı.
AFSAD Sezon açılış sergisine fotoğrafın usta isimleri Ozan Sağdıç, Ali Rıza Akalın, Taner Kıral, Mehmet Özer’in yanı sıra Rus Büyükelçiliği müsteşar ıve Rus Evi Ankara Başkanı Alexander Sotnichenko, Ankara S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Turgut Bahadır ve Yönetim kurulu üyeleri, fotoğrafa gönül vermiş fotoğraf sanatçıları ve fotoğrafseverler katıldı.Sayfa Adresi: http://www.arenagazetesi.com.tr/haber/AFSAD-sezonu-sergilerle-acti/134379