Maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak’ın Kilimli Beldesi Bölüm Mevkiinde bulunan Zirve Madencilik’e ait ocağın eksi180 kodunda göçük meydana geldi. Göçük altında kalan Mehmet Karakütük(42) göçük altından ölü olarak çıkartıldı. Ocaktan dışarı çıkartılan Karakütük’ün cesedi, otopsi yapılmak üzere ambulansa Atatürk Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Çevre ocaklarda çalışan maden işçileri tarafından yürütülen kurtarma çalışmalarında ise Nevzat Borazan (30) yaralı olarak kurtarıldı. Borazan’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

YEĞENİ ŞOKA GİRDİ

Atatürk Devlet Hastanesi’ne gelen ve ölen Mehmet Karakütük’ün yeğeni olduğu belirtilen bir kişi ise, acı haberi alınca şoka girdi. Önce arkadaşları ve yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışan ve ismi belirlenmeyen Karakütük’ün yakını, ambulansa yaslanarak, bir süre ağladı. Arkadaşları tarafından sigara ikram edilen Karakütük’ün yeğeni, uzun süre sakinleştirilemedi.

Karakütük’ün yakını, “Amcaaa... Allah’ım nasıl olur? Ne yaptın sen. Niçin dikkat etmiyorlar” diyerek feryat etti. Polisler sakinleştirici iğne olması önerisini de “kendimdeyim ben iğne olup da ne olacak” diye çeviren Karakütük’ün yeğeni, polisler tarafından güçlükle ikna edildi.

Öte yandan polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

- Arena Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.arenagazetesi.com.tr/haber/11059851/maden-ocaginda-gocuk-1-olu