Erdoğan, 2010 Noel Baba Barış Ödülü'ne aday gösterildi

Karabulut, yaptığı yazılı açıklamada, 2010 yılı Noel Baba Barış Ödülü adayları arasında Başbakan Erdoğan'ın da yer aldığını belirterek, konseyin ABD'li bir üyesi tarafından Erdoğan'a önerilen ödül gerekçesinde, Ermenistan ile olan ilişkilerin gösterildiğini kaydetti.

Açıklamasında, Türkiye'de 1995'ten itibaren her yıl aralık ayında, barışı, erdemliliği ve iyi ahlakı yaşatmak isteyen tüm insanlar adına bir kişiye, bir kuruma veya bir topluluğa Noel Baba Barış Ödülü verildiğini hatırlatan Karabulut, 2010 adaylarının, Süleyman Demirel (Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı), Recep Tayyip Erdoğan (Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı), Hugo Chavez (Venezuela Devlet Başkanı), Hayrettin Karaca (TEMA Vakfı Onursal Başkanı), Armando Narcıso (İtalya / Babbo Natale – Noel Baba) ve Muazzez İlmiye Çığ (Sümerolog) olduğunu bildirdi.

Karabulut, 2010 yılı aday tespit süresinin 29 Aralık 2009'da sona ereceğini ve konsey üyeleri arasında en çok oyu alan kişiye Noel Baba Barış Ödülü'nün 31 Aralık 2010'da verileceğini belirtti.

- Arena Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.arenagazetesi.com.tr/haber/11060474/erdogan-2010-noel-baba-baris-odulune-aday-gosterildi